20.05.2018 - 12:36

Партія "Справедливість"ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА ПАРТІЇ «СПРАВЕДЛИВІСТЬ»

25 квітня ц.р. науковці, лівоцентристські демократичні партії та громадські організації столиці провели засідання круглого столу на тему: “УКРАЇНА: виклики демократії та загрози тоталітаризму”. Учасники зауважили про потурання владними структурами екстремізму, відвертих праворадикальних злочинів в Україні (при покладанні квітів до пам’ятника-меморіалу Генерала М.Ватутіна 13 квітня 2018 р., при відзначенні дня Перемоги тощо) веде до беззаконня, свавілля, порушення елементарних конституційних прав і свобод людини, підриває конституційно-правові засади української державності, європейського вибору. При підведенні підсумків засідання прийняли Резолюцію щодо механізмів протидії загрозам тоталітаризму в країні, запобігання поширенню радикальних ідей окремими посадовими особами, зграями зомбованих молодчиків (С-14 тощо), сприяння розвитку міжнаціонального, етноконфесійного діалогу в Україні, встановлення МИРУ і ПОРЯДКУ в державі.

Здійснення екстремістської діяльності окремих осіб, груп, насильницькі дії, провокації масових заворушень, громадянської непокори, терористичні акції в столиці, випадки ксенофобії, міжетнічної нетерпимості суперечить як положенням Конституції України, так і законодавству України загалом. Зокрема, така форма екстремістської діяльності, як сприяння діям та самі дії, вчинені з метою насильницької зміни основ конституційного ладу та порушення територіальної цілісності та суверенітету держави, підпадає під дію статей 109 та 110 Кримінального кодексу України.

Важливим кроком, що запобігає проявам екстремізму, є створення та відпрацювання правових механізмів регулятивного характеру, які забезпечують рівність прав усіх людей незалежно від раси, національності чи віросповідання, які спрямовані на захист національних інтересів і гарантування в Україні безпеки особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз в усіх сферах життєдіяльності.

Однак влада в Україні, змінюючи одна одну, діє неадекватно викликам часу, соціально-економічній ситуації і суспільним очікуванням. Україна не використовує переваг незалежності, а демократичні зрушення, економічні свободи гальмуються чиновництвом, олігархічними кланами. Це призводить до гострого суспільно-політичного конфлікту та повалення наскрізь корумпованого політичного режиму. Україна проходить через численні жертви у своєму праві на європейський вибір та гідне життя громадян.

В країні утвердився хибний економічний курс та наджорстка монетаристська лінія, невиправдано форсуються процеси роздержавлення і приватизації, особливо в енергетиці, аграрному секторі, зв’язку, транспорті та інших суспільно важливих та соціально чутливих сферах. Робиться замах на останнє, що є в українців – землю. Тривають такі негативні процеси як рейдерство, банкрутство підприємств, процвітає злочинність та корупція. В соціальній сфері погіршується становище людей пенсійного віку, посилюється моральне й духовне зубожіння молоді, студентства. Держава сама дає привід своїм громадянам ненавидіти себе і проявляти політичний екстремізм.

Причина екстремізму в Україні – корумпованість, некомпетентність чиновників на місцях, відторгнення держави від суспільства і суспільних проблем. Це породжує екстремізм проти держави і тих, хто є носієм державності, тобто влади. В Австрії, Німеччині та Італії заборонена діяльність профашистських, пронацистських партій, аналогічних громадських об’єднань. В Україні влада потурає цим праворадикальним, екстреміським організаціям.

Загальним показником сучасного стану України є загроза суверенітету держави, її національній безпеці. Головна причина такого стану - узурпація всіх важелів влади крупним олігархічним капіталом, відсутність суттєвих кроків до підйому благополуччя громадян та зростання вітчизняного товарного виробництва, створення ефективного внутрішнього і міждержавного зовнішнього ринків на паритетних, взаємовигідних умовах із зацікавленими у цьому сусідами, наявність великого внутрішнього і зовнішнього боргу держави.

Продовжує занепадати українська наука, науково-дослідні установи, скорочується обсяг фундаментальних і прикладних досліджень, що у пору інформаційних технологій віддаляє нашу країну від економіки знань, перспективи відродження добробуту й могутності держави. Сучасні кваліфіковані фахівці шукають кращої долі за межами України, віддаючи свій інтелект на розвиток інших держав.

Екстремізм, політичний радикалізм в Україні в основному проявляється з боку правих сил і він стає дедалі небезпечним. Це може похитнути і без того нестійку міжнародну репутацію України. Окремі радикальні партії висувають етноцентристські ідеї і не особливо приховують свої антисемітські погляди. Хоча вони і наголошують у своїх виступах на європейському характері українського народу, однак їх ідеї, екстреміські дії зводяться до радикального антизахідного й антиліберального світогляду, який суперечить європейським цінностям.

Екстремізм і радикалізм найчастіше активно проявляються передусім у тих країнах, де назріває соціально-економічна криза та різке падіння рівня життя населення.

Партія «Справедливість» застерігає: якщо влада оперативно не зробить висновків з останніх екстремістських, право радикальних дій в Україні, не вживе рішучих і чітких кроків на обмеження зажерливості акул бізнесу та реального підняття доходів населення, рівня і якості життя людей – на Україну чекає нищівне класове протистояння аж до соціального революційного вибуху з катастрофічними наслідками. Допустити цього не можна за жодних обставин.

Заради порятунку України, її прекрасного народу ми закликаємо усі політичні сили в державі припинити повсякденні чвари, паплюження історії радянського періоду і морально засудити носіїв подібних кампаній. Історія нашого народу, героїчна і трагічна, не повинна бути новітнім полем бою, а має вчити примиренню і аж ніяк не ворожнечі.

Державні символи (прапори, емблеми, гімни) національні герої повинні сприйматися спокійно, як вияв демократії, і не призводити до ненависті. Ми за проголошення суворого мораторію на класову, соціальну, національну, релігійну та інші види ворожнечі, протистояння, бо цього не вибачать нам наші нащадки.

Політвиконком партії «Справедливість»

17 травня 2018 року

Коментарі, залишені відвідувачами сайту

  1. Дякую шановні. Це якраз вчасне попередження. Завтра вже буде пізно.

    Комментарий от Михайло К — 23/05/2018 @ 9:24

Вибачте, коментування на разі закрито